Belenco İmalat Ve Montaj

Belenco İmalat Ve Montaj

Belenco malzemesinin kalınlığı 2cm olup plaka ebadı 305cmx140cm dir.kalınlığı 2 cm olduğu için daha estetik bir görüntü için 4 cm görünecek şekilde uygulanır.bu uygulama modeli yaptığımız mutfak tezgahlarının resimleri içerisinde mevcuttur. Belencı mutfak tezgahı ön yüzeyi 45 derecelik açı ıle birleştirilmiş olup, yapılan ek görünmeyecek şekilde hazırlanır. Bazı mutfak tezgahı uygulamalarında duvar yüzeyi seramik, fayans gibi birtakım yüzey kaplama malzemesinin yerine belenco mutfak tezgahının rengi ile aynı belenco malzemesi ile kaplanmaktadır. Bu uygulamanın görsel olarak farklı bir görüntü oluşturmasının yanında, seramik malzemesinin ara derzlerinin zamanla kirlenmesi sorunun da ortadan kalmış olur.Mutfak tezgahınız ile aynı modelde olan duvar kaplamanız estetik açıdan muazzam bir görüntü oluşturur. Mutfak tezgahlarımızda bir diğer uygulama modeli ise, tezgah yüzeyindeki suyun akmasını önleyecek alınlı sistemdir.Alınlı sistemde tezgah yüzeyinden 5mm yukarıda olacak şekilde bir çıkıntı oluşturulur. Bu çıkıntı tezgah ile aynı şekilde parlatılır. Alınlı sistemde kullanılan evye daha çok tezgahın altından yapıştırılan evyedir.

Belenco Tezgah montajında tüm dolapların aynı seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer dolaplar ayarlanabilir ayaklar üzerindeyse herhangi bir oynamayı engellemek üzere tüm ayakların düzgün olarak sabitlendiğinden emin olunuz. Dolaplar birbirine bağlanmış ve arka duvara sabitlenmiş olmalıdır. Bulaşık makinesi olması durumunda makine için tezgâhta açılan boşluğun  etrafında yeterli destek olmalıdır herhangi bir tadilat işini Belenco tezgahın üzerini mufaza ederek yapılmasında fayda vardır. Tüm kesim ve parlatmaların sulu yapılması gerektiğini kuru kesim ve parlatmadan kesinlikle uzak durulması gerektiğini unutmayınız süpürkelikler gönye kesim olmalıdır düz monta edilen süpürkelik görselliği çirkin bir gürünüm alır. Çalışırken Belenco yüzeyin zarar görmemesi amacıyla tezgâh parçaları üzerine battaniye halı Karton ve benzeri malzemeler koyunuz en elverişli montaja olanak sağlayacak şekilde ek yerlerinin ve süpürkeliklerinde slokon kullanılmaması aynı renk tonunda akemi kullanılması montajı düzgün ve pürüzsüz gösterecektir.

Belenco tezgah atölye işçiliği gönye burun birleşimlerde maksimum dayanım sağlamak için 45 açı oluşturulur Kenarlar 45 den az bir açıyla kesilmemelidir aksi takdirde kenar parça kopması gibi fiziksel hasarlara karşı daha hassas hale gelir gönyelerin temiz ve düzgün olması için CNC kesim tercih edilmelidir birleşim yeri temiz çıkıntısız ve paralel olmalıdır. En yüksek dayanım için yapıştırıcının ek yerine iyice dağılmasını sağlayınız  gönye burun birleşim kenarları parça kopmasına karşı en hassas yerlerdir ek yerleri boyunca yapıştırıcı olarak akemi ve pollester karışımı olmalıdır.

Göz alıcı belenco kuvars mutfak tezgahı dünyası