Belenco Tezgah Nasıl Montaj Yapılır

Belenco Tezgah Nasıl Montaj Yapılır

Belenco Tezgah İmalatı Nasıl Yapılır

Belenco Mutfak Tezgahı montajında tüm dolapların aynı seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer mutfak dolapları ayarlanabilir ayaklar üzerindeyse herhangi bir oynamayı engellemek üzere tüm ayakların düzgün olarak sabitlendiğinden emin olunması gerekir. Dolaplar birbirine bağlanmış ve arka duvara sabitlenmiş olmamalıdır. Çünkü tezgahı montaj etmeden önce dolaplar teraziye alınması gerekir. Bulaşık makinesi olması durumunda makine için tezgâhta açılan boşluğun standart 62 cm boşluk bırakılması lazımdır. Etrafında yeterli destek olmalıdır. Herhangi bir tadilat işini Belenco tezgahın üzerini mufaza örterek kamufule ederek yapılmasında fayda vardır. Aksi takdirde Belenco Tezgaha zarar verilebilir.

Mutfak Tezgahının Montaj Ayrıntıları

Belenco Mutfak Tezgahı tüm kesim ve parlatmaların sulu yapılmadır Kuru kesim ve parlatmadan kesinlikle uzak durulması gerektiğini unutmamalıyız. Süpürkelikler gönye burun kesim olmalıdır. Düz monta edilen süpürkelik görselliği hitabı çok çirkin bir gürünüm alır. Çalışırken belenco mutfak tezgahının yüzey cilası zarar görmemesi için tezgâh parçaları üzerinin karton ve benzeri malzemeler koymamız gerekmektedir. En elverişli montaja olanak ek yerlerinin ve süpürkeliklerinde slokon kullanılmaması veya silokonu süpürkeliğin arka duvar kısmına kullanılmalıdır. En idali aynı renk tonunda yapıştırıcı akemi kullanılması montajı düzgün ve göze hitabı pürüzsüz kılacaktır.

Belenco Mutfak Tezgahı Gönye Kesim İmalatı

Belenco mutfak tezgahı gönye burun birleşim yerleri maksimum dayanım sağlamak için 45 açı ile kesilmelidir Kenarlar 45 den az bir açıyla kesilir ise kenar parça kopması gibi gönye kesimleri göze hitabı bozar ve tezgah görseli çirkin bir görünüm alır. Gönye Kesimlerinde CNC kesim tercih edilmelidir. Birleşim yeri temiz çıkıntısız ve paralel ve en ince ayrıntısına kadar zımpara olmalıdır. En yüksek dayanım için kendi renginde olan akemi yapıştırıcının ek yerine iyice dağılmasını sağlayınız  Gönye burun birleşim kenarları parça kopmasına karşı en hassas yerlerdir ek yerleri kopmasını engellemek için kesime dikkat edilmelidir.Yapıştırıcı malzeme olarak akemi ve pollester karışımı olması en sağlamıdır.

Montaj` Da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son aşama montaj sırasında Belenco Mutfak Tezgahta kalmış tüm yapıştırıcı ve silikon artıklarını temizlenmesi gereken bir ayrıntıdır. Önemli olan bu artıkları temizlemede kullanacağınız kimyasal hiçbir şekilde genel temizlik için kullanılamayacağını müşterinizi uyarımamız gereken bir husustur. Belenco tezgahın bakımı esnasında belirtilen sıvı bir yüzey temizleyici ile tezgah yüzeyini temizlenir ve bizden sonra gelecek ekiplerin özellikle seramikciye dikkat etmeliyiz neden kullandığı kum ve çimonto tezgaha zarar vereceğinden tezgahı çok iyi kamufile edip saklamamız lazımdır. Belenco tezgahın üzerinde kesinlikle malzeme bırakmamalıyız.

 
Göz alıcı belenco kuvars mutfak tezgahı dünyası